yeniloji.com
Bakım

Misel Su Nedir? Tonik Olarak Kullanılıır mı? Ne İşe Yarar?

Henüz yorum yazılmadı
Misel Su Nedir? Tonik Olarak Kullanılıır mı? Ne İşe Yarar?
Yeniloji 32 görüntüleme

Misel su; micellar su ve ve aynı zamanda micellar water olarak bilinen, cilt temizliğinde oldukça etkili olan, makyajı temizleyen ve cildi nemlendiren besleyici bir sudur.

Misel Su Nedir, Ne Demek?

Cildin tazelenmesine ve nemlenmesine yardımcı olan misel su, aynı zamanda ciltteki makyajı temizleyen bir içeriktir. Kuru bir cilt bile sabah uyandığınız zaman yağlı durabilir. Bu durumda misel su ile cildinizdeki yağı arındırabilirsiniz. Ciltte kalmayan ve diğer kozmetik ürünlerinin düzgün bir şekilde temizlenmesini sağlayan misel su, cilt tipine göre farklı çeşitlerle karşımıza çıkmaktadır. Kullanımı oldukça kolay olan ve alkolsüz içeriği sayesinde cildi tahriş etmeyen misel su, cilt üzerinde kiri ve yağı kusursuzca temizler. İçerisinde arıtılmış su, gliserin, nemlendirici ve temizlik için kullanılan bazı bileşenler yer almaktadır.

Micellar su iki çeşit şeklinde karşımıza çıkar. Şeffaf su ve lipofilik yapıdaki sudur. Şeffaf su şeklinde olan misel su, hafif ve sade makyajı temizleyebilmektedir. Lipofilik su ise cilt üzerindeki yağların temizlenmesini, gözeneklerin derin bir şekilde temizlenmesini sağlar. Bu şekilde cilt kirden ve kalıntılardan temizlenir.

Misel Su Tonik Olarak Kullanılır mı?

Kozmetik ürünler sonrasında meydana gelen kirin ve yağın temizlenmesi için kullanılan misel su, cildin derinlemesine temizlenmesini sağlar. Temizleme pamuğu üzerine bu suyu döküp, hafif daireler ile gezdirerek kullanım sağlayabilirsiniz. Genel olarak makyaj temizlemek için kullanılan micellar su aynı zamanda tonik olarak da kullanılabilir. Günlük hayatta ya da gece yatmadan önce kullanabilirsiniz. Misel su güneş kremini çıkartır mı diye sıklıkla sorulmaktadır. Eğer çok yağlı bir güneş kremi kullanıyorsanız tam çıkarmayabilir. Bu tarz ürünlerde ikinci temizleme işlemi olarak kullanabilirsiniz.

Micellar Makyaj Temizleme Suyu Nasıl Kullanılır?

Günlük hayatta makyajınızı yaptıktan sonra cildinizi tahriş etmeden, alkol içermeyen misel sudan faydalanabilirsiniz. Cildinizi ölü derilerden arındırmak, gözeneklerin temizlenmesini sağlamak, sivilce ve siyah nokta oluşumunu önlemek için bu içerikten faydalanabilirsiniz. Cildinize uygun bir micellar water alıp sonrasında pamuğa döküp hafif bir şekilde masaj yaparak siliniz. Misel suyun içerisindeki bileşenler, cildin iltihaplanmasını önlerken aynı zamanda inatçı lekelerin giderilmesi, aknelerin tedavi edilmesi gibi etkilere sahiptir. Misel su bu özellikleri sayesinde sadece makyaj temizlemek için değil aynı zamanda ciltteki yağı ve kiri temizlemek için gün içerisinde de kullanılabilir. Misel su kullanımı, cildin arınması ve yenilenmesi için etkilidir.

Micellar Su Zararları Var mı?

Cildin yenilenmesi ve tazelenmesi için tavsiye edilen misel suyun zararları olabilir. Ağır bir makyaj yaptığınızda çıkartamayabilir. Öncelikle makyaj mendili kullanmak ve ardından bu suyu kullanmak gerekebilir. Ayrıca her cilt için etkili olmayabilir. Cilt sorunlarınız varsa mutlaka doktora danışıp kullanınız. Evde misel su yapımı için tarifler bulunurken en iyi markalardan da satın alabilirsiniz. Micellar su önerileri yanı sıra içeriği ve özelliklerine de dikkat ediniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Haşhaş Yağı Faydaları Nelerdir? Saça Nasıl Uygulanır? Fiyatı Ne Kadar?

Haşhaş Yağı Faydaları Nelerdir? Saça Nasıl Uygulanır? Fiyatı Ne Kadar?

Haşhaş bitkisinin küçük tohumlarının belli işlemlerden ve aşamalardan geçmesi sonucunda elde edilen haşhaş yağı, potasyum, magnezyum, kalsiyum ve E vitamini açısından zengin olan bitkisel bir yağ çeşididir...

Dumping Sendromu Neden Olur? Nasıl Geçer?

Dumping Sendromu Neden Olur? Nasıl Geçer?

Dumping sendromu; midenin çok hızlı bir şekilde boşalması olarak nitelendirilen, uygulanan mide ameliyatları sonrasında midenin tamamının ya da bir bölümünün alınması sonucunda ortaya çıkan bir durumdur...

Burun Kemiği Eğriliğinin Zararları Nelerdir? Ameliyatsız Çözümü Var mı?

Burun Kemiği Eğriliğinin Zararları Nelerdir? Ameliyatsız Çözümü Var mı?

Burun kemiği eğriliği; deviasyon olarak nitelendirilen burun orta duvarının kayması sonucunda yamuk bir görünüme ve aynı zamanda nefes almada güçlük yaşanmasına neden olan bir durumdur...

En Çok Kilo Aldıran Besinler ve Yiyecekler Listesi Nedir?

En Çok Kilo Aldıran Besinler ve Yiyecekler Listesi Nedir?

Fazla kilolar günümüzün en büyük sorunları arasında yer alırken buna genel olarak en çok kilo aldıran besinler sebep oluyor...