yeniloji.com
Zayıflama

Korse Yağları Eritir mi? Korse Takmak Beli İnceltir mi?

Henüz yorum yazılmadı
Korse Yağları Eritir mi? Korse Takmak Beli İnceltir mi?
Yeniloji 2178 görüntüleme

Korse; vücutta toparlanma etkisi meydana getirerek daha ince ve daha zayıf gözükmeye etki eden ve aynı zamanda belin incelmesini sağlayan iç giysiler olarak nitelendirilmektedir.

Korse Yağları Eritir mi?

Geçmişten günümüze değin birçok amaçla kullanılan korseler daha çok kilo verme ve zayıflama amacıyla kullanılmıştır. Korseler esnek ve sıkı kumaşlardan elde edilmektedir. Bu sayede giyildiği andan itibaren vücutta yaklaşık olarak 2 beden incelme sağlamaktadır. Bu iç giysilerin yağ yakma özelliği bulunmamaktadır. Fakat vücuttaki yağların erimesi konusunda faydalı etkileri bulunmaktadır.

Bölgesel olarak zayıflama konusunda etki sağlayan korseler aynı zamanda vücudun şekillenmesine de yardımcı olmaktadır. Zayıflamak için kullanılan korseler bel bölgesinin daha ince gözükmesini sağlayarak vücudun daha kıvrımlı durmasını sağlamaktadır. Ayrıca karın bölgesi için tercih edilen korselerin sıkı olması mideye baskı yaptığı için tokluk meydana getirdiği ve bunun sonucunda daha az yemek yemeyi sağladığı dile getirilmektedir. Bu yağların erimesi konusunda vücuda destek sağlaması anlamına gelmektedir. Korseler direkt olarak yağların erimesine katkı sağlamaktan ziyade dolaylı bir şekilde bunu gerçekleştirmektedir.

Korse Takmak Beli İnceltir mi?

Bel bölgesi için üretilmiş olan korseler genel olarak takıldığı andan itibaren incelme sağlamaktadır. Fakat bu incelme kalıcı değildir. Korseyi çıkarttığınız zaman vücut yine eski haline dönecektir. Fakat korseyi düzenli olarak kullandığınız zaman, tükettiğiniz besinlere dikkat ettiğinizde ve spor ile bu durumu desteklediğinizde incelme kalıcı bir boyut alabilecektir.

Düzenli ve sağlıklı beslenme vücudun yağ yakımını hızlandırması konusun önemlidir. Tüm bunların yanında korse takmanın da yağ yakımı ve zayıflama konusunda etkileri bulunmaktadır. Bel bölgesi vücudun en az hareket eden bölgesi olduğu için burada yağ depolanması çok kolay gerçekleşir. Bel bölgesinin incelmesi için korse takabilirsiniz. Gerektiği ve önerildiği şekilde kullandığınız zamanda birkaç hafta içerisinde hem bel hem de göbek bölgesinde toparlanma ve incelme söz konusu olacaktır.

Korse Takmak Sıkılaştırır mı? Göbeği Eritir mi?

Fazla kilo problemi olan kişiler zayıflama sürecine girdiklerinde genel olarak sarkma problemi yaşamaktadırlar. Göbek bölgesindeki fazlalık hem normal kilo alımından hem de hamilelik sırasında vücudun değişimi ve genişlemesi nedeni ile oluşabilir. Vücudun kilo verdikten sonra sarkmaması için öncelikle vücuda uygun bir diyet programı ve egzersiz yöntemi uygulanması gerekmektedir. Bu dönem içerisinde korse de kullanarak sıkılaşma sağlanabilir ve sarkma gibi problemler önlenebilir. Korselerin sıkılaştırıcı ve toparlayıcı özelliği bulunmaktadır. Bu özellikleri vücudun düzgün şekil almasına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda derinin sarkmasını engeller ve kilo verme sürecinin hem etkin hem de kısa bir süre içerisinde gerçekleşmesini sağlar. Korse takarak spor yaptığınızda daha fazla yağ yakımı gerçekleştirirsiniz. Kısa sürede sıkı ve fit bir vücuda kavuşabilirsiniz.

Korse Nasıl Takılır? Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

Sağlıklı bir şekilde kilo verebilmek için öncelikle kendinize bir beslenme düzeni hazırlamanız gerekmektedir. Düşük kalorili beslenmek ve aşırı yağı, aşırı tuzlu yiyeceklerden tüketmemeniz gerekmektedir. Bunun yanında spor yapmak ve korse ile de bu süreci desteklemelisiniz. Korse takmak zayıflama konusunda size yardımcı olmaktadır. Daha fazla kalori harcamanızı sağlayan bu iç giysiler aynı zamanda mideye uyguladığı baskı sayesinde daha az kalori almanıza da etki eder. Gün içerisinde kıyafetlerinizin altına rahatça giyebilirsiniz. İnce, esnek ve sıkı kumaşlardan elde edilen korseler kıyafetlerin altından belli olmaz. Bu sayede hem daha ince gözükebilir hem de kıyafetlerinizin üstünüzde daha güzel durmasını sağlayabilirsiniz. Zayıflarken korse kullanmak psikolojik açıdan da iyi hissetmenizi sağlar.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Lyme Hastalığı Nedir? Belirtileri, Etkeni ve Tedavisi

Lyme Hastalığı Nedir? Belirtileri, Etkeni ve Tedavisi

Lyme hastalığı; enfekte olmuş keneler tarafından bulaşan 4 bakteriden bir tanesinin enfeksiyon meydana getirmesi sonucunda meydana gelmektedir...

Korse Zayıflamaya Yardımcı Olur mu?

Korse Zayıflamaya Yardımcı Olur mu?

Korseler; vücudu sıkılaştırıcı ve inceltici bir etki meydana getirerek zayıflama konusunda olumlu sonuçlar alınmasına yardımcı olmaktadır...

Zayıflamak İçin Yağ Yakıcı Korse Kullanımı

Zayıflamak İçin Yağ Yakıcı Korse Kullanımı

Kilo vermek ve kalıcı olarak zayıflamak için yağ yakıcı korse takmak, hem sıkılaşma hem de şekillendirici etki sayesinde kısa süre içerisinde incelme sağlamaktadır...

Beli ve Sırtı Dik Tutan Korse İşe Yarıyor mu?

Beli ve Sırtı Dik Tutan Korse İşe Yarıyor mu?

Dik tutan korse modeli; bel ve sırt bölgesindeki ağrıların hafiflemesini ve birtakım rahatsızlıkların giderilmesini destekleyen aparatlardır...