yeniloji.com
Moda

Geometrik Makyaj Nedir? Modelleri Nelerdir?

Henüz yorum yazılmadı
Geometrik Makyaj Nedir? Modelleri Nelerdir?
Yeniloji 492 görüntüleme

Geometrik makyaj; kullanılan renkler ve göz çevresindeki çarpıcı şekiller sayesinde yüzü adeta bir sanat eserine dönüştüren uygulamadır.

Geometrik Makyaj Nedir, Ne Demek?

Son zamanların hayranlık uyandıran makyaj uygulaması olan geometrik makyaj, özel gecelerde tercih edilen bir uygulamadır. Günlük makyaj için oldukça ağır olmaktadır. Normal bir makyaja göre farklı ipuçları içeren bu uygulamada asıl önemli olan güzellik değil, farklı bir açı ve görsellik yaratmaktır. Yüze ilk bakıldığında farklı şekiller dikkat çekmektedir. Bu bir sanat eseri kıvamındadır ve enerjisini insan yüzünden almaktadır.

Geometrik makyaj, yüzde farklı renklerin ve şekillerin yer aldığı bir makyaj uygulamasıdır.

Geometrik makyaj için önemli olan iki malzeme bulunmaktadır. Bunu sıvı eyeliner ve jel eyeliner tarzı ürünlerdir. Göz makyajı için bu tarz malzemelerin kullanılması önerilmektedir. Aynı zamanda bu makyajın kusursuz gözükmesi için baz renginin basit olması sağlanmalıdır. Bu makyaj uygulamasına önemli olan renge odaklanmaktır. Lacivert, beyaz ve siyah renklere odaklanmak makyajın görselliğini daha da arttırmaktadır.

Geometrik Makyajın PÜF Noktaları Nelerdir?

Bu makyaj uygulaması oldukça gösterişlidir. Bu nedenle aksesuar kullanımını oldukça düşük tutmak gerekmektedir. Geometrik makyaj uygulayan bir kişi hiç küpe takmadan zarif bir kolye ile mükemmelliği yakalayabilir. Bu makyaj uygulamasında en önemli ayrıntı geometrik eyeliner kalemlerdir. Bunun haricindeki her şey nötr olabilir. Makyajı uygulamadan önce yüzünüze fondöten sürerek kusursuz bir yüzey oluşturunuz. Makyajı uygularken kontür yerine bronzlaştırıcı uygulayabilirsiniz. Kontür bu makyaj için çok uygun değildir. Bunun yerine yüz rengini ısıtacak detaylara ihtiyaç vardır.

Geometrik Makyaj TÜRleri Nelerdir?

İlgi çekici bir görüntü meydana getiren geometrik makyajın 3 çeşidi bulunmaktadır. Bunlar

Renkli Geometrik Makyaj: Bu makyaj türünde göz kapağının üstünü mavi bir göz kalemi ile boyayabilirsiniz. Boyama işlemini zikzak çizerek bitirebilirsiniz. Burada zıtlık meydana getirmek için beyaz bir eğri yapabilirsiniz. Bu oldukça basit bir detaydır fakat göze çarpmaktadır. Bu makyaj türü için grafik eyeliner ve cut crease uygulaması tavsiye edilmektedir.

Artsy Geometrik Makyaj: Bu makyaj türünde farklı renk tonları ile gözde bir ayrıntı elde edilmektedir. Kişinin ten rengine bağlı olarak sanatsal bir renk karışımı uygulanmaktadır. Bu makyaj uygulaması ile nötr renklerde bir elbise giydiğinizde kusursuz gözükebilirsiniz.

İleri Seviye Geometrik Makyaj: Bu uygulama özel bir çaba ve fazlaca zaman gerektirmektedir. Mükemmel bir görüntü oluşturmak için jel eyeliner ve göz farlarını birleştirebilirsiniz.

Geometrik GÖZ Makyajı Nasıl Yapılır?

Bu makyaj türü diğer uygulamalara göre hem daha cesur hem de daha yapaydır. Geometrik makyaj uygularken göz kapağınızın ortasından bir çizgi çekin ve bunun için sıvı eyeliner kullanın. Göz kenarına geldiğinizde farklılık yaratmak için birkaç benek koyabilirsiniz. Grafik eyeliner ile birlikte göz çevrenizde çarpıcı detaylar meydana getirebilirsiniz. Daireler kareler, zigzag çizgiler ve uzay çağı stilleri gibi keskin çizgiler yaratabilirsiniz. Koyu renk kaşlar bu makyajın olmazsa olmazıdır. Renklerde neon tarzlarda geçiş sağlayabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Akciğer Şarbonu Belirtileri Nedir? Nasıl Bulaşır? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Akciğer Şarbonu Belirtileri Nedir? Nasıl Bulaşır? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Farklı çeşitleri bulunan şarbon hastalıkları son derece ölümcül olabilirken akciğer şarbonu bunların arasında en ölümcül olanıdır...

Black Friday(Kara Cuma) Nedir? Black Friday İndirimleri Ne Zaman?

Black Friday(Kara Cuma) Nedir? Black Friday İndirimleri Ne Zaman?

Alışveriş sektöründe son dönemin en popüler promosyonları arasında gösterilen black friday ya da kara cuma uygulamaları bazı insanlar tarafından tepki görürken bazı kişilerin desteğini almaktadır...

Organik Saç Boyası Renkleri ve Tarifleri Nelerdir?

Organik Saç Boyası Renkleri ve Tarifleri Nelerdir?

Organik saç boyaları, saç rengini değiştirmek isteyenler için üretilmiş ve saça daha az zarar veren boyalar olarak nitelendirilen ürünlerdir...

Afrika Sardunyası Fiyatı ve Faydaları Nedir? Nerede Satılır?

Afrika Sardunyası Fiyatı ve Faydaları Nedir? Nerede Satılır?

Bilimsel adı, pelargonium sidoides, İngilizce'si ise umckaloabo olan Afrika sardunyası, Güney Afrika kökenli şifası dilden dile dolaşan bir bitkidir...