yeniloji.com
Diyet

Pirinç Lapası Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Zayıflayanlar ve Yorumlar

Henüz yorum yazılmadı
Pirinç Lapası Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Zayıflayanlar ve Yorumlar
Yeniloji 2017 görüntüleme

Pirinç lapası diyeti; etkili bir şekilde kilo vermeye yardımcı olan tek tip ve kısıtlı beslenmeye dayan bir kilo verme yöntemidir.

Pirinç Lapası Diyeti Nedir?

Çok eski zamanlarda böbrek hastalıklarının iyileşmesi amacı ile uzman bir hekim tarafından önerilen pirinç lapası diyeti; vücuttaki kan basıncının dengelenmesi ve obezite gibi rahatsızlıkların önlenmesi için faydalı olan bir beslenme programıdır. Pirinç lapası diyeti düşük sodyum içeren gıdalarda oluşmaktadır. Bu özelliği vücuttaki kan basıncının dengelenmesini sağlarken aynı zamanda böbreklerin rahatlamasını ve iyileşmesine katkı sağlamaktadır. Diyeti uygularken aynı zamanda sebze ve meyve tüketimi de sağlanmaktadır. Bu yüksek oranda lif alınmasını sağlarken aynı zamanda gün boyu tok kalmaya da yardımcı olur.

Pirinç lapasının tüketilmesine dayanan bu beslenme programı, düzenli bir şekilde uygulandığı zaman kısa süre içerisinde etkili bir zayıflama meydana getirmektedir. Kilo vermeyi kolaylaştıran bu yöntem aynı zamanda kiloyu korumaya da yardımcı olmaktadır. Midede herhangi bir rahatsızlık meydana getirmeyen ve açlık konusunda uzun süre tok kalmaya yardımcı olan bu diyet programı sıklıkla tercih edilen zayıflama yöntemlerinden biridir. Bu diyetin içeriğinde ki en etkin madde karbonhidrattır ve bu nedenle karbonhidrat diyeti olarak da nitelendirebilmektedir.

Pirinç Lapası Diyeti Nasıl Yapılır?

Kolay bir şekilde uygulanabilen pirinç lapası diyeti, kısa süre içerisinde etkili zayıflama meydana getirmektedir. Bu diyet programı yaklaşık olarak 2 hafta boyunca uygulanmaktadır. Ortalama olarak 5-7 kilo arasında bir zayıflama sağlamaktadır. Bu kişinin metabolizma hızına, beslenme tarzına ve diyete uyumuna göre değişmektedir. Bu diyet sürecinde tüketilen pirinç lapasının tarifi şu şekildedir:

Gerekli malzemeler:

  • 1 çay bardağı miktarında beyaz ya da esmer pirinç
  • 250 ml. yani 1 su bardağı miktarında su
  • 1 çay kaşığı kadar tuz

Tüm malzemeleri bir tencereye koyunuz ve pirinci güzelce haşlayınız. Haşlama işlemini uyguladıktan sonra içerisine tuz ilave ederek lapanın hazır olmasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz bu tarifin içerisine aynı zamanda biber kimyon ve nane ekleyebilirsiniz. Bu şekilde tatlandırabilirsiniz. Hatta yoğurt da ilave edilebilmektedir. Esnek bir diyet programı olan pirinç lapası diyeti, brokoli, muz ve kapuz gibi yağ yakımını destekleyen besinler ile birlikte tüketilebilir. Fakat aşırıya kaçılmaması gerekmektedir.

Pirinç Lapası Diyetinin Faydaları Nelerdir?

Bu diyet programı sayesinde vücuda faydalı mineral ve element alınmış olmaktadır. Bu bileşenler sayesinde metabolizmanın hızlanmasını sağlarken aynı zamanda vücudun toksinlerden arınmasını sağlamaktadır. Bu özelliği sayesinde vücutta arındırıcı bir etki meydana getirmektedir. Bu etki vücudun gençleşmesini sağlarken aynı zamanda yağ yakımının gerçekleşmesi ile forma girmeye de yardımcı olmaktadır. Pirincin lapa şeklinde tüketilmesi onun yağ yakıcı enzimlerini ve lifleri kaybetmemesini sağlar. Pirincin doğal haliyle kullanılması hazımsızlık gibi etkilerin oluşmamasını ve giderilmesini de sağlar.

Pirinç Lapası Diyeti ile Zayıflayanlar ve Yorumlar

Son zamanlarda metabolizma hızlandırıcı etkisi ve tok kalmayı sağlayıcı etkisi sayesinde sıkça tercih edilen bir diyet programı olmaktadır. Pirinç lapası diyetinin yorumlarına baktığımızda zayıflayanların oldukça faydalı etkiler gördüğünü belirtebiliriz. Genel olarak olumlu cümleler kullanılmaktadır. Sizler de herhangi bir sağlık probleminiz yoksa bu diyeti uygulayabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Balgam Nasıl Atılır?

Balgam Nasıl Atılır?

Vücudumuz, daha sağlıklı bir hale gelmek için sürekli olarak balgam üretirken insanlar balgam nasıl atılır sorusunun yanıtını aramaktadır...

Kuru Öksürük Neden Olur? Nasıl Geçer?

Kuru Öksürük Neden Olur? Nasıl Geçer?

Boğazda tahriş ve göğüste ağrı meydana getiren kuru öksürük, balgamın çıkmadığı ya da balgamın zorla çıktığı durumlarda ortaya çıkan bir durumdur...

Sıcak Su İçerek Kilo Verilir mi?

Sıcak Su İçerek Kilo Verilir mi?

Sıcak su içmek; bağırsakların daha rahat çalışmasını ve sindirim sisteminin düzenlenmesini sağlayarak kilo verme konusunda destek olmaktadır...

Mide Mikrobu Nedir? Ne İyi Gelir? Neden Olur? Olanlar ve Tedavisi

Mide Mikrobu Nedir? Ne İyi Gelir? Neden Olur? Olanlar ve Tedavisi

Mide mikrobu; sık görülen enfeksiyonlar arasında yer alan ve kanser gibi hastalıkların oluşmasına sebebiyet veren, helicobacter pylori ismi ile de nitelendirilen bir bakteri türüdür...