yeniloji.com
Zayıflama

Zayıflamak İçin Pratik Bilgiler

Henüz yorum yazılmadı
Zayıflamak İçin Pratik Bilgiler
Yeniloji 231 görüntüleme

Sağlıklı bir şekilde zayıflamak için vücuttaki fazla yağların yakılmasına yardımcı olan bitkisel ve doğal kürlerden yararlanmak, bunun yanı sıra sıkılaşma sağlamak için spor yapmak gerekmektedir.

Zayıflamak İÇİn ÖNeriler Nelerdir?

İdeal kiloya kavuşmak ve fazlalıklardan kurtulmak için zayıflamaya yardımcı yöntemler tercih edilmektedir. Her vücut ve metabolizma işleyişi birbirinden farklıdır. Bu nedenle her zayıflama yöntemi herkes için aynı etkiyi meydana getirmemektedir. Sağlıklı bir şekilde zayıflamak için bazı önerileri uygulamak hem yağ yakmaya hem de tokluk sağlamaya yardımcı olmaktadır. Sağlıklı zayıflamak için hem vücuttaki fazla yağların yakılması gerekmektedir hem de yeni yağ oluşumu engellenmelidir.

Kilo vermek için yemeklerden önce 1-2 bardak su içmeniz midede tokluk hissi meydana getireceği için daha az yemek yemeği sağlar ve böylece yağ yakımının gerçekleşmesini sağlar. Ayrıca su içmek vücuttaki ödem ve şişkinlikten kurtulmayı, toksin isimli zararlı maddelerin dışarı atılmasını sağlar. Ödem vücudun kilolu olmasını ve toplu gözükmesini sağlayan bir durumdur. Ödem attığınız zaman yaklaşık olarak 1-2 kilo daha zayıf çıkabilirsiniz.

Etkili kilo vermek için düzenli beslenmek her ne kadar önemli olsa da spor ve egzersiz de oldukça önemlidir. Kilo verirken sarkmamak ve biçimli bir şekilde incelmek için günlük fiziksel aktivitelerinizin artmasına özen gösteriniz. Böylece metabolizma hızınızın artmasını sağlayabilirsiniz.

Kilo Vermek İÇİn Ne Yapılmalı?

Gün içinde yediğiniz besinlere dikkat ederek zayıflama sağlayabilirsiniz. Tek öğünde yediğinizi birkaç öğüne böldüğünüzde yani öğün sayısını 5-6 yaptığınızda vücudunuz bu değişikliğe adapte olabilmek için daha az beslenmeye başlar. Sık sık ve yavaş yemek yemek kilo vermeye destek olan bir yöntemdir. Bunların yanı sıra ne yediğiniz de önemlidir. Şekerli gıdalar, kızartmalar, hamur işleri ve aşırı yağlı gıdalardan uzak durunuz. Bu tarz gıdalar vücutta direkt olarak yağ şeklinde depolanır ve kiloya neden olur. Lifli gıdaları tüketmek bağırsakların çalışmasını sağlar ve metabolizma hızına katkı sağlar. Bu nedenle meyve ve sebze tüketimine özen gösteriniz.

Kilo almanın en önemli sebeplerinden birisi aşırı yemek yemektir. Asıl olarak açlık geçtiği zaman yemek yeme bırakılmalıdır. Doyana kadar yemek yerine, sindirim sisteminin daha etkili çalışmasını sağlamak için açlık geçene kadar yemek tüketiniz. Gece uyumadan yaklaşık olarak 3 saat önce yemek yemiş olunuz. Vücudunuz siz yatan kadar bu yemekleri sindirir ve tüketilen besinler kilo olarak kalmaz. Eğer tam yatarken yemek yerseniz tükettiğiniz besinler vücutta direkt yağ olarak depolanır.

Kilo Vermek İÇİn Kalori Hesaplaması

Etkili bir şekilde zayıflamak için pratik bilgiler arasında en önemli olan günlük alınan kaloriden daha fazlasını yakılmasının gerekliliğidir. Vücudunuzun enerji için kaloriye ihtiyacı vardır. Eğer ki kalori alımı çok düşük bir diyet yaparsanız vücudunuzu halsiz hissedebilirsiniz. Burada önemli olan kalori alırken aynı zamanda daha fazla kalori yakmaktır. Bu sayede sağlıklı ve kalıcı bir şekilde yağ yakımı gerçekleştirebilirsiniz. Kalori alımı cinsiyete, yaşa, boya ve kiloya göre değişmektedir. Bu nedenle direkt olarak bir rakam vermek doğru değildir.

Zayıflamak İÇİn KÜRler Nelerdir?

Vücuttaki fazla yağların yakılmasını sağlayan pek çok doğal kür bulunmaktadır. Her yöntem herkes için ideal ve etkili değildir. Kilo vermek için genel olarak limon kürü tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra lahana ve yoğurt kürleri pek çok kişinin sağlıklı zayıflaması için etkili olan yöntemlerden bazılarıdır. Sizler de sağlıklı beslenerek ve doğal kürlerden destek alarak etkili zayıflama sağlayabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Bağırsak Parazitlerine Ne İyi Gelir? Kurtulmak İçin Bitkisel Çözüm Önerileri

Bağırsak Parazitlerine Ne İyi Gelir? Kurtulmak İçin Bitkisel Çözüm Önerileri

Solucan veya bağırsak parazitleri bağırsakta tutunduğunda sağlık problemine yol açan organizmalardır...

Diyeti Bozmamak İçin Yapılması Gerekenler

Diyeti Bozmamak İçin Yapılması Gerekenler

Diyet; kilo problemi olan bireylerin gerek zayıflamak gerekse ideal kiloya ulaşmak için uyguladıkları beslenme programıdır...

Saçların Daha Hızlı uzaması İçin Ne Yapmalı?

Saçların Daha Hızlı uzaması İçin Ne Yapmalı?

Saçların hızlı uzaması için; saç köklerinin beslenmesine yardımcı olan doğal yöntemler uygulanmalı ve saçların kırılmalara karşı korunması gerekmektedir...

Kilo Almamak İçin Ne Yapmalı?

Kilo Almamak İçin Ne Yapmalı?

Kilo almamak ve ideal kilonuzu korumak için gün içerisinde aldığınız kalori kadar yakmanız gerekmektedir...