yeniloji.com
Sağlık

Suh Bitkisi Ne İşe Yarar? Şeker Hastalığına İyi Gelir mi?

1 yorum yazıldı
Suh Bitkisi Ne İşe Yarar? Şeker Hastalığına İyi Gelir mi?
Yeniloji 3284 görüntüleme

Suh bitkisi; genel olarak otlu peynirin içerisinde yer alan ve lezzet katan bir ot olarak düşünülen, Van ilimizde yetişen ve şeker hastalığı için faydalı olan bir bitki türüdür.

Suh Bitkisi Şeker Hastalığına İyi Gelir mi?

Genel olarak peynir içerisinde kullanılan suh bitkisi Van'da yetişen bir bitki türüdür. Bitkinin yaprakları dahil olmak üzere gövdesine kadar her alanı kullanıma uygun olarak nitelendirilmektedir. Suh bitkisinin son zamanlarda yapılan bilimsel araştırmalara göre şeker hastalığı için tedavi edici özellikte olduğu nitelendirilmektedir. Acımsı bir tada olan bu ot, peynir ile birlikte harmanlanarak tüketildiği zaman oldukça lezzetli olmaktadır.

Vücuttaki kan şekerinin dengelenmesini ve düzenlenmesini sağlayan suh bitkisi, kandaki glukozun dengelenmesine yardımcı olmaktadır.

Şeker hastalığı pankreasın yeterli oranda insülin üretememesi sonucunda kanda şeker oranının yükselmesi sonucunda meydana gelmektedir. Şeker oranı kanda gereğinden fazla yükseldiğinde ya da şekerin aniden kana hızlıca karışmasına sonucunda kalp hastalıklarının yanı sıra felç gibi komplikasyonlar gelişmektedir. Bununla birlikte yüksek tansiyon, diş etlerinde çürüme, sinir sisteminin hasara uğraması, görme kaybı ve hatta uzuvların kaybedilmesi gibi pek çok rahatsızlık meydana gelebilmektedir. Suh bitkisi ile şeker oranı dengelenir ve şeker hastalığının iyileştirilmesi gibi çözümler meydana gelebilir.

Suh Bitkisi Ne İşe Yarar?

Suh bitkisi içerisinde yer alan bileşenler sayesinde vücuttaki sıvı kaybının önlenmesini sağlarken aynı zamanda böbrek üstü bezlerinin daha dengeli bir şekilde çalışmasını sağlar. Bu etki sayesinde kum ve taş oluşumunu önlerken, idrar problemlerinin giderilmesini de engellemektedir. İdrar düzeni ve dengesi sağlayan suh otu faydalarına baktığımızda mesanede iltihap oluşumunu engellediği belirtilmektedir.

Şeker hastalığı konusunda önemli bir organ olan pankreasta yer alan hücrelerin yenilenmesini sağlarken aynı zamanda pankreas kanserinin önlenmesini sağlamaktadır. Bu açıdan oldukça önemli bir besin şeklinde nitelendirilir.

Bağırsak florasını düzenleyen ve kabızlık gibi problemleri önleyen suh bitkisi, aynı zamanda mide asidini de dengelemektedir. Böylece kusma ve kasılmaları önler. Sindirim sisteminin bütünü üzerinde verimli, olumlu etkiler meydana getirmektedir. Bununla birlikte karaciğerde toksin birikimini önlerken zararlı maddelerin idrar ile dışarı atılmasını sağlar.

Suh Bitkisinin Zararı Var mı?

Genel olarak suh bitkisinin vücuda herhangi bir önemli zararı bulunmamaktadır. Fakat aşırı kullanımı vücutta birtakım yan etkilere neden olabilmektedir. Kronik bir hastalığı olanlar, devamlı ilaç kullananlar ya da hamile kadınlar, emziren anneler suh bitkisi kullanımı konusunda dikkatli olmalı ve doktora danışarak kullanmalıdırlar.

Suh Otu Kullananlar ve Yorumları

Son zamanlarda şeker hastalığına karşı etkileri sayesinde kullanımı artan suh bitkisini yorumlarına baktığımızda oldukça olumlu cümlelerin olduğu belirtilmektedir. Hücre yenileyici olarak da işlev gören sut bitkisi yaşlanmayı önlemek amacı ile sıkça tercih edilmektedir. Genel olarak peynirle harmanlanarak kullanılan bu bitki sayesinde vücudunuzda pek çok fayda sağlayabilirsiniz. Fakat belirttiğimiz üzere kullanımı aşırıya kaçırmamak gerekir ve doktora danışarak tüketim sağlanmalıdır.

Orjinal Hot Shapers Termal Zayıflama Korsesi
Kapıda Ödeme İmkanıyla İndirimli Sipariş Ver!
Paylaş Tweetle Gönder Pinle
İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 1 yorum )
Osman Demiral

Ben diyabet hastasıyım. Suh bitkisini 45 gün kullandım. Sabahları çay bardağı içine parmak ucuyla bir tutam suh otu koyup üzerine kaynar su ekledim. Bir süre demlenmesini bekledim... Şekerimi düzenli olarak ölçtüm. İlk 30 günden sonra kandaki şeker oranı düşmeye başladı. 45. Gün sonunda tokluk şekeri 130 oldu. Ancak yan etkisi olabilirdiye daha fazla kullanmadım. Kullanmayı bırakınca şeker oranı yine yükseldi... Allah herkese şifalar versin.

cevapla
Önerilen Yazılar
Baldıran Otu Faydaları ve Zararları Nelerdir? Nasıl Kullanılır? Yenir mi?

Baldıran Otu Faydaları ve Zararları Nelerdir? Nasıl Kullanılır? Yenir mi?

Baldıran otu, maydanozgiller familyasına ait olan, gövdesi kalın, yaprakları büyük ve zehirli otlar kategorisinde yer alan bir bitki çeşididir...

İngiliz Tuzu Nedir? Faydaları Nelerdir? Zayıflatır mı? Kullananlar, Kullanımı ve Fiyatı

İngiliz Tuzu Nedir? Faydaları Nelerdir? Zayıflatır mı? Kullananlar, Kullanımı ve Fiyatı

İngiliz tuzu; magnezyum sülfat olarak tanımlanan, kimyasal bir oluşumdur...

Kedi Otu Çayı Nasıl Demlenir? Kullananlar, Fiyatı, Zararları

Kedi Otu Çayı Nasıl Demlenir? Kullananlar, Fiyatı, Zararları

Kedi otu çayı; uyku problemi yaşan kişiler için oldukça faydalı bir bitki çayıdır...

Kokina Çiçeği Nedir? Bakımı Nasıl Yapılır?

Kokina Çiçeği Nedir? Bakımı Nasıl Yapılır?

Kokina çiçeği; yılbaşı çiçeği olarak da adlandırılan kırmızı top top çiçekleri ve yeşil rengi ile birlikte yeni yılı geldiğinizi gösteren çiçeklerden biridir...

Gebelik Haftası Hesaplama Nasıl Yapılır?

Gebelik Haftası Hesaplama Nasıl Yapılır?

Gebelik haftası hesaplaması bebeğin dünyaya ne zaman geleceğinin hesaplanmasına denmektedir...

Sarı Kantaron Yağı Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Nasıl Yapılır?

Sarı Kantaron Yağı Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Nasıl Yapılır?

Kantaron bitkisinin yapraklarından elde edilen sarı kantaron yağı; alternatif tıp alanında oldukça kullanılan, mikrop öldürücü özelliği ile bilinen, hastalıklardan korunmayı ve yaşlanmanın gecikmesini sağlayan oldukça sağlıklı bir yağdır...

Ceviz Suyunun Faydaları Nelerdir? Ceviz Suyu ile Zayıflama ve Kilo Verme

Ceviz Suyunun Faydaları Nelerdir? Ceviz Suyu ile Zayıflama ve Kilo Verme

Ceviz suyu; sağlıklı bir şekilde zayıflamanıza yardımcı olurken aynı zamanda vücudunuza birçok fayda sağlayan bir içecektir...

Soğan Kürü Tarifi Nedir? Nasıl Yapılır?

Soğan Kürü Tarifi Nedir? Nasıl Yapılır?

Soğan kürü; vücuda birçok faydası olan ve özellikle kadın hastalıklarındaki etkileri ile bilinen bir karışımdır...

Bamya Tohumu Kürü Nedir? Nasıl ve Kaç Gün Yapılır?

Bamya Tohumu Kürü Nedir? Nasıl ve Kaç Gün Yapılır?

İnsanlar, bamya tohumu kürü ile birlikte birçok sorunlarını ortadan kaldırırken sabırlı olup düzenli bir biçimde bu kürü kullanmaya devam etmelidir...

Hemoroid Tedavisi Nedir? Hemoroid Belirtileri Nelerdir?

Hemoroid Tedavisi Nedir? Hemoroid Belirtileri Nelerdir?

Hemoroid, anüste meydana gelen kanama ve şişlik olarak adlandırılmaktadır...