yeniloji.com
Bakım

Yılan Yağı Saç Uzatır mı? Nasıl Kullanılır?

Henüz yorum yazılmadı
Yılan Yağı Saç Uzatır mı? Nasıl Kullanılır?
Yeniloji 419 görüntüleme

Yılan yağı; içerisinde bulunan vitamin ve mineral özleri sayesinde saçların sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olan doğal bir yağdır.

Yılan Yağı Nedir? Ne İşe Yarar?

Saçların uzaması için doğal bakım yapılması aynı zamanda saçları canlı ve parlak bir hale getirir. Sağlıklı bir şekilde uzayan saçlar kopmalara ve dökülmelere karşı dirençli olmaktadır. Saçların düzgün bir şekilde uzaması için köklerinin yeterli beslenmesi ve yıpranmalara karşı korunması gerekmektedir. Saç kırıkları çok olduğunda ve saç yıprandığında yeterli bir şekilde beslenemez ve bu da uzamasını engeller. Sağlıklı bir bakım için doğal yağlar kullanılmalıdır.

Yılan yağı; saçın ihtiyaç duyduğu nemi ve vitaminleri sağlayarak kısa süre içerisinde etkili uzamasını sağlar.

Kesilen saçların yerine tekrardan uzaması için yapılacak bitkisel yağlardan biri yılan yağı olarak bilinir. Yılan yağının en önemli özelliği omega 3 barındırmasıdır. Bu da kırılan ve yıpranan saçların onarılmasının yanı sıra uzamasına da destek veriyor.

Yılan Yağının Faydaları Nelerdir? Saç Çıkarır mı?

Kökeni Mısır topraklarına inen yılan yağı kelliğe çözüm olduğunu düşünülüyor. Özellikleri arasında ise;

  • Sürekli işlem gören yıpranmış saçları onarıyor.
  • Saçların uzamasını sağlıyor.
  • Saçı besliyor.
  • Kepek varsa gidermeye yardımcı oluyor yoksa da kepeğe karşı koruyor.
  • Aşırı kuru ve pul pul dökülen cilt tiplerinde oldukça etkili bir yağ olarak biliniyor.
  • Aynı zamanda deri hastalıklarına da iyi geldiği biliniyor.

Birçok faydası olan yılan yağı saç ve cilt için kullanımı mümkün olmaktadır. En önemli detay ise bu konu hakkında sürüldüğü yerde cilt yağı ile yer değiştirme özelliği bulunuyor bu da tam etki göstermesini sağlıyor.

Yılan Yağı Nasıl Kullanılır? Saça Nasıl Sürülür?

Kozmetik markalarının da sıkça kullandığı bu ürün birçok çeşitte kullanımı mümkündür. Ayrıca aktar ve eczanelerde kolaylıkla bulabileceğiniz bu üründür. Saça birçok şekilde uygulama yapabilirsiniz. Fakat birçok bayan yılan yağı uygulaması yaparken genellikle saça direk olarak sürüyorlar. Alınan yılan yağı, başta saç derisi olmak üzere tüm saça yedirilir. Sonrasında ise en az 15 dakika saç derisine masaj yapılır ve en az 1 saat saçta bekletilir. Sonrasında ise şampuan ve su ile yıkanır. Bu konuda değinmek istediğimiz bir detay bulunuyor. Yıkadığınız zaman saç derinizde bulunan tüm yağı arındırmaya çalışmayın özellikle kuru cilt tipine sahip olanlar. Birde en az 2 günde bir uygulayın eğer fırsatınız varsa her gün de uygulayabilirsiniz.

Yılan Yağı Saç Uzatır mı? Ne Kadar Sürede Etki Gösterir?

Zaten bir aylık düzenli uygulamada saçlarınızın daha hızlı uzadığına ve daha kaliteli bir saça sahip oluğunuzu göreceksiniz. Bir haftalık kullanımda bile işe yarıyor. Saçınız istediğiniz şekle gedikten sonra yılan yağı kullanımını bırakmayın. Fakat uygulama süresini haftada 2 kez olarak düşürebilirsiniz. Ayrıca yılan yağını saça iyi gelen başka yağlar ile karıştırarak da kullanmak mümkün olduğunu söylemek isteriz. Dilerseniz tüm yağları iç içe karıştırarak bir şişeye boşaltıp uzun süre de bu şekilde kullanmanız mümkündür.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Tatlı Patates Faydaları Nelerdir? Kalorisi Ne Kadar? Zararları Var mı?

Tatlı Patates Faydaları Nelerdir? Kalorisi Ne Kadar? Zararları Var mı?

Tatlı patates; stres ve uykusuzluk problemlerine iyi geldiği için son yıllarda sıklıkla tüketilen, bağışıklığı güçlendiren, şeker oranı yüksek bir besindir...

Terleten korse Zayıflatır mı? Kullananlar ve Yorumlar

Terleten korse Zayıflatır mı? Kullananlar ve Yorumlar

Terleten korse; vücutta depolanmış olan yağların, artan ısı ile birlikte parçalanarak dışarı atılmasına yardımcı olan ve böylece hem zayıflama hem de bölgesel incelme konusunda etkiler meydana getiren bir iç giysi modelidir...

Yürüyüş Zayıflatır mı? Kilo Vermek İçin Nasıl Yürüyüş Yapılmalı?

Yürüyüş Zayıflatır mı? Kilo Vermek İçin Nasıl Yürüyüş Yapılmalı?

Kilo vermek için sürekli olarak önerilen yürüyüş zayıflatır mı sorusunun yanıtı belirli şartlar altında olumlu olmaktadır...

Aloe Vera Jeli Nasıl Kullanılır? Cilde Faydaları Nelerdir?

Aloe Vera Jeli Nasıl Kullanılır? Cilde Faydaları Nelerdir?

Aloe vera; kozmetik dünyasının vazgeçilmez içeriklerinden biridir ve genel olarak cildi güzelleştirmek için kullanılır...