yeniloji.com
Yaşam

At Kılı Fırçası Ne İşe Yarar? Kullanımı, Kullananlar ve Yorumlar

Henüz yorum yazılmadı
At Kılı Fırçası Ne İşe Yarar? Kullanımı, Kullananlar ve Yorumlar
Yeniloji 17 görüntüleme

At kılı fırçası; at kıllarından yapılan ve vücuda masaj etkisi yaratan aynı zamanda cildin pürüzsüz olmasına destek olan bir fırça çeşididir.

At Kılı FırÇAsı Ne İşe Yarar?

Kan dolaşımını hızlandırıcı etkisi bulunan at kılı fırçası, genel olarak kuru fırçalama yöntemi ile kullanılan bir üründür. Günümüzde pek çok kişinin tercihi haline gelen at kılı fırçası özellikle bacakların pürüzsüz olması için tercih edilmektedir. Kuru cilde uygulanması gereken at kılı fırçası, kan akışının hızlanmasını sağlarken aynı zamanda vücuda enerji vermektedir. İç bacak, kol, omuz ve karın bölgesi için kullanılabilmektedir. Kalp hizasına göre fırçanın kullanılması gerekmektedir.

Peeling etkisi bulunan at kılı fırçası, vücuttaki ölü derinin temizlenmesini sağlar. Ölü hücrelerin de aynı şekilde temizlenmesini sağlayarak canlı, taze ve parlak bir cilt görünümü meydana getirmektedir. Ciltte kan akışının hızlanmasını sağlayan at kılı fırçası, cildin daha sıkı ve canlı gözükmesini sağlamaktadır. Kan akışının hızlanması sayesinde ciltteki sarkma problemlerinin giderilmesine yardımcı olur. Ayrıca bu etki sayesinde selülit problemlerinin giderilmesini de sağlar. Selülit genel olarak kadınların ortak problemidir. Deri altında yap tabakasının birikmesi gibi sonuçlardan meydana gelir. Kan dolaşımının hızlanması bu yağ tabakasının parçalanmasını sağlar ve bu etki sayesinde selülit problemi giderilir. Kıl dönmesi problemi olan kişiler bu fırça ile bacaklarına masaj yaptığı zaman böyle problemlerden kurtulabilirler. Bu şekilde daha pürüzsüz bacaklara sahip olabilirsiniz.

At Kılı FırÇAsı İşe Yarıyor mu?

Ünlü isimlerin de tercihi haline gelen at kılı fırçası, genel olarak olumlu ve etkili sonuçlar meydana getirmektedir. Vücudun tek bölgesi için değil farklı pek çok bölgesi için kullanılabilmektedir. Fırçanın kılları doğal olduğu zaman yumuşak olur ve böylece cilde zarar verir herhangi bir etki meydana getirmez. Genel olarak pek çok kişi ellerinin devamlı üşüdüğünü söylemektedir. Bu tarz durumları önlemek için at kılı fırçası etkili olabilmektedir. Bu fırçayı ellerinize sürdüğünüzde kan dolaşımı hızlanır ve ısınma sağlanır.

At Kılı FırÇAsı Nasıl Kullanılır?

Genel olarak kuru fırçalama yöntemi olarak uygulanan bu fırça vücudun pek çok bölgesine kullanılabilmektedir. Yüz dahil olmak üzere vücudun pek çok bölgesi için kullanılabilmektedir. Fakat bu fırçayı alırken sentetik olmamasına dikkat etmeli ve doğal olmasına özen göstermelisiniz. Ayrıca ilk kullanmaya başladığınızda kesinlikle sert bir şekilde uygulama yapmamalısınız. Çünkü bu cilt üzerinde tahriş meydana getirebilir. Eğer yüzünüze uygulayacaksanız cildinizde sivilce problemi olmamasına dikkat ediniz. Çünkü sivilcelerin üzerine uygulanırsa iltihabın yayılmasına ve sivilcenin artmasına sebebiyet olabilir.

At Kılı FırÇAsı Kullananlar ve Yorumlar

Son dönemlerde pek çok kişi at kılı fırçası kullanmaktadır. At kılı fırçası yorumlarına baktığımızda kullananların oldukça olumlu etkiler gördüğünün belirtebiliriz. Memnun kalan insan kadar memnun kalmayanlar da vardır. Burada dikkat edilmesi gereken husus fırçanın doğal olmasıdır.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Bağırsak Parazitleri Nedir? Korunma Yolları Nelerdir?

Bağırsak Parazitleri Nedir? Korunma Yolları Nelerdir?

Parazit; başka bir canlı ile yaşamak zorunda olan ve yaşadığı binek canlıya zarar vererek bünyeyi zayıflatan bakteri gruplarına denir...

Ayak Korsesi Nedir? Ne İşe Yarar?

Ayak Korsesi Nedir? Ne İşe Yarar?

Ayak korsesi; sakatlanmaları önlemek, burkulma gibi problemlere karşı tedbir almak için kullanılan bir bandaj olarak nitelendirilmektedir...

Erkek Göbek Korsesi İşe Yarar mı?

Erkek Göbek Korsesi İşe Yarar mı?

Erkek göbek korsesi, bu bölgedeki fazlalıkların giderilmesini sağlayan ve formda gözükmeye etki eden bir kılıftır...

Yeşil Kahve Zayıflatırmı? Kilo Vermek İçin Nasıl İçilir?

Yeşil Kahve Zayıflatırmı? Kilo Vermek İçin Nasıl İçilir?

Yeşil kahve; içeriğinde bulunan klorojenik asit sayesinde vücuttaki şeker emiliminin düşürülmesini sağlayan özelliği ve obeziteye karşı etkisi ile bilinen, zayıflamaya yardımcı bir besin maddesidir...